Aktualności

Ulgi na najem gminnych lokali w gm. Gostyń 24 kwietnia 2020

Ulgi na najem gminnych lokali w gm. Gostyń

Gostyński Pakiet Antykryzysowy został uzupełniony o kolejne narzędzie wsparcia w trudnym czasie najemców gminnych lokali. Burmistrz zdecydował o obniżeniu czynszu za najem lokali użytkowych dla tych którzy w związku z pandemią nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Rozwiązanie wprowadzono pilotażowo na dwa miesiące.

Czytaj więcej >
Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń 24 kwietnia 2020

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz prowadzenia działalności gospodarczej dla samozatrudnionych.

Czytaj więcej >
Tarcza 2.0 - wsparcie realizowane przez ZUS 22 kwietnia 2020

Tarcza 2.0 - wsparcie realizowane przez ZUS

Bez progu przychodu przy postojowym dla samozatrudnionych, możliwość ponownej wypłaty tego świadczenia oraz zwolnienie z 50 proc. składek dla firm zgłaszających od 10 do 49 osób – to najważniejsze zmiany wprowadzone w tzw. tarczy antykryzysowej

Czytaj więcej >
Niskoprocentowa pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców 02 kwietnia 2020

Niskoprocentowa pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu uruchamia możliwość ubiegania się o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj więcej >
#KoroEkonomia Karencja w pożyczce unijnej Jeremie2 01 kwietnia 2020

#KoroEkonomia Karencja w pożyczce unijnej Jeremie2

Przedsiębiorcy korzystający z unijnego programu pożyczkowego Jeremie2, których płynność finansowa zmieniła się ze względu na sytuację epidemiologiczną, mogą otrzymać trzymiesięczną karencję w spłacie kapitału pożyczki.

Czytaj więcej >