Pasek nawigacyjny

Strona główna O NAS

O nas

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego (SWPPG) zostało zarejestrowane w marcu 2005 roku, jako podmiot kontynuujący działalność istniejącego od roku 2001 Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego Powiatu Gostyńskiego.

Założycielami SWPPG są samorządy z terenu powiatu gostyńskiego, gminy Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec oraz Powiat Gostyński. Aby trafniej odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorstw, w projektowaniu zadań dla SWPPG brali udział także lokalni przedsiębiorcy i ich organizacje tj. Stowarzyszenie Kupców Ziemi Gostyńskiej, Gostyńskie Towarzystwo Gospodarcze oraz Cech Rzemiosł Różnych w Gostyniu. 

Od początku istnienia przedmiotem działalności Stowarzyszenia pozostaje:
- tworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości zwłaszcza mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,
- rozwój społeczno-gospodarczy,
- wspieranie zatrudnienia,
- działalność oświatowa,
- działalność na rzecz obszarów wiejskich.
Powyższe cele realizowane są poprzez działalność informacyjną, szkoleniową i doradczą biura Stowarzyszenia, skoncentrowaną na lokalnym rynku.

Usługi Stowarzyszenia kierowane są przede wszystkim do sektora lokalnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób zamierzających uruchomić działalność gospodarczą.

Obecnie działalność SWPPG koncentruje się na usługach dla firm i starterów rozpoczynających działalność i w związku z tym w ramach struktur Stowarzyszenia wyodrębniono trzy wyspecjalizowane podmioty. Są to:
- Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości - usługi dla firm,
Centrum Wspierania Biznesu -
usługi dla mieszkańców gminy Gostyń, w tym: osób bezrobotnych i starterów, absolwentów i studentów, przedsiębiorców
- Punkt Obsługi Pożyczkowej - pożyczki dla firm i starterów.

Usługi świadczone w ramach oferty SWPPG są nieodpłatne. 

Korzystając z szerokiej oferty usługowej Stowarzyszenia mogą Państwo liczyć na:
- kompleksowe wsparcie informacyjne,
- wysoką jakość świadczonych usług oraz ich terminowość,
- profesjonalizm ich świadczenia.

Stowarzyszenie stale rozszerza zakres działalności i podnosi jakość usług odpowiadając na zapotrzebowanie Klientów. W związku z powyższym zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.