Pasek nawigacyjny

Strona główna Konstytucja Biznesu: Pas Startowy dla nowych firm - spotkanie informacyjne

Konstytucja Biznesu: Pas Startowy dla nowych firm - spotkanie informacyjne

Konstytucja Biznesu to pakiet ustaw przygotowanych z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Mają one ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej w polskich warunkach administracyjnych. Zmiany, które wprowadza Konstytucja Biznesu dotyczą obszarów takich jak relacje przedsiębiorców z urzędami, zakładanie i zawieszanie firmy, zasady tworzenie prawa gospodarczego czy obowiązki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Miejskiego poprowadzą spotkanie informacyjne nt. działalności nierejestrowanej, rejestrowania działalności oraz pakietach ulg startowych.

Termin spotkania: 6 czerwca 2018 (środa)

Miejsce spotkania: Sala Szkoleniowa Stowarzyszenia (ul. 1 Maja 13/3, Gostyń)

Formularz zgłoszeniowy: pobierz

 


Spotkanie skierowane jest głównie do osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz do osób, które chcą podejmować dodatkowe zadania umożliwiające im dorobienie do podstawowego źródła dochodu a także tych, którzy chcą spróbować pracy „na swoim” a przeraża ich konieczność działań administracyjnych, a także do wszystkich osób zainteresowanych tematem spotkania.

Ulga na start polega na tym, że początkujący przedsiębiorcy mogą być zwolnieni ze składek na ubezpieczenia społeczne przez pierwsze 6 miesięcy działalności. Przedsiębiorca  musi zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych w terminie 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności, a nie w ciągu 7 dni - jak to jest obecnie. Potem może skorzystać przez 2 lata z tzw. małego ZUS-u.

Prowadzenie działalności nierejestrowej dotyczy m.in. drobnej działalności zarobkowej osób fizycznych, np. dorywczego handlu lub okazjonalnych usług. Jeśli przychody z tej działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta nie jest uznawana za działalność gospodarczą i nie będzie trzeba jej rejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

 

 

W celu rezerwacji miejsca dla Państwa uprzejmie prosimy o imienne potwierdzenie udziału drogą mailową lub telefoniczną pod nr telefonu 65 572 07 54 lub 537 007 087 do dn. 04.06.2018 r. do godziny 15.30. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego – na adres: kontakt@gospodarka.gostyn.pl.

Uwaga! Liczba miejsc na szkoleniu ograniczona.

 

 

Pasek nawigacyjny

Strona główna Konstytucja Biznesu: Pas Startowy dla nowych firm - spotkanie informacyjne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości